Jak nauczyć się mówić po niemiecku bez zakuwania słówek?

Artykuł sponsorowany

Wiele osób uważa, że język niemiecki jest bardzo trudny. Mnogość przyimków, gramatyka nieco bardziej skomplikowana, niż ta w angielskim, mnóstwo reguł… Prawda jest jednak taka, że każdego języka można się bardzo łatwo nauczyć. Wystarczy znać metodę – i nie jest to bynajmniej mordercze zakuwanie słówek!

Dodano 2025-01-03 00:00:002025-01-03
j. niemieckinauka języka
Jak nauczyć się mówić po niemiecku bez zakuwania słówek?

Artykuł sponsorowany. W artykule mogą znajdować się linki prowadzące do zewnętrznych stron naszych partnerów.

Dlaczego żmudne zakuwanie tak naprawdę nie działa?

Nauka języka na pamięć, czyli poprzez literalne kucie słówek jednego po drugim, nie jest wcale efektywna. Prowadzi do pasywnej znajomości języka, czyli może i wiesz, co oznacza dane słówko, jednak nie potrafisz zastosować go w praktyce.

Zapamiętywanie pojedynczych słów nie sprawia, że rozumiesz ich kontekst, więc ciężko będzie Ci używać ich w mowie i w piśmie. Mówi się również, że bezmyślne zakuwanie reguł usztywnia językowo, czyli sprawia, że trudno jest Ci się porozumiewać, co wymaga pewnej elastyczności i rozumienia niuansów, których nie przyswajasz, ucząc się na pamięć.

Istnieje rozwiązanie, które pozwoli opanować Ci język niemiecki tak, by uniknąć długich godzin spędzonych na niezmiernie nudnym, męczącym i demotywującym wbijaniu na blachę. Metoda aktywnego mówienia po niemiecku, która nie wymaga zakuwania słówek ani ćwiczeń gramatycznych. Mowa o kursie Aktywny Niemiecki, w którym nacisk stawia się na praktykę, czyli na to, co realnie działa.

Metoda Aktywnego Mówienia, którą poznasz na tym kursie, to coś, co na zawsze pozwoli Ci przestać kojarzyć naukę języka z mozolnym wysiłkiem. Polega ona na krótkich, piętnastominutowych sesjach online, w których nacisk kładziony jest na konstruowanie zdań, używanie gramatyki w odpowiednim kontekście, i mówienie, mówienie, mówienie. Wszak właśnie po to uczysz się niemieckiego, prawda?

Techniki nauki, które Ci pomogą

Skoro nie zakuwanie, to co? Jakie techniki sprawiają, że jednym nauka niemieckiego idzie znacznie lepiej, niż innym?

Po pierwsze, jest to wyżej wspomniany nacisk na konstruowanie pełnych zdań o konkretnym kontekście. Wykorzystujesz w ten sposób jednocześnie znajomość i słówek, i gramatyki, a także wzbogacasz swoje wypowiedzi o niuanse kulturowe czy poznajesz idiomy.

Po drugie, analogicznie do powyższego, pomoże Ci również osłuchanie się z niemieckim poprzez kontakt z native speakerem, a także przez oglądanie filmów i seriali w oryginale (bez tłumaczeń, a najlepiej… bez napisów). Warto zapoznać się także z metodą shadowingu, czyli powtarzania tego, co słyszysz na głos. Pomoże Ci to nabrać pewności siebie i szlifować niemiecki akcent.

Małe kroki dają duże efekty i nie ma w tym grama przesady. 15 minut dziennie, o których wspominaliśmy, naprawdę wystarczy, by szybko nauczyć się doskonale władać niemieckim. Kluczem jest jedynie wybór odpowiedniej metody - tak, by się nie zrazić, nie zmęczyć i nie zdemotywować.

Pamiętaj - ogranicza Cię tylko Twoja własna głowa, warto więc nie podsuwać jej przestarzałych rozwiązań, które prowadzą wyłącznie do frustracji. Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki za owocną naukę!

Artykuł sponsorowany

Wszystkie nazwy firm, logotypy, dane kontaktowe zostały wykorzystane wyłącznie w celach informacyjnych, i są własnoscią odpowiednich firm. W przypadku chęci ich modyfikacji lub usunięcia prosimy o kontakt.

2009 - 2025 © Copyrights Katalog firm i stron internetowych efipo.pl * opinie i komentarze o firmach * projekt i wykonanie: web-art.pl & nonomedia.pl

Strona wygenerowana w 0.008 sek.