Pracownicy nie chcą wrócić do pracy stacjonarnej?

Ostatnie dwa lata wymagały od pracodawców dużej elastyczności, empatii i otwartości na zmiany. Musieli poszukiwać rozwiązań, które umożliwią zatrudnionym bezpieczną pracę w trudnych czasach. Standardem w wielu branżach stało się home office.

Dodano 2022-11-08 00:00:002022-11-08
biurofirmapracajapandi
Pracownicy nie chcą wrócić do pracy stacjonarnej?

W artykule mogą znajdować się linki prowadzące do zewnętrznych stron naszych partnerów.

DziÅ› wielu pracowników nie chce wracać do biur. Z badania przeprowadzonego przez Inquiry Market Research wynika, że ponad 60% osób chÄ™tnie zachowa możliwość pracy zdalnej, natomiast raport Pracuj.pl „Dwa lata nowej normalnoÅ›ci” pokazaÅ‚, że 6 na 10 badanych chciaÅ‚oby pracować w modelu hybrydowym w najbliższej przyszÅ‚oÅ›ci. Jak zachÄ™cić ludzi do powrotu? Przede wszystkim trzeba zapewnić im komfortowe warunki do pracy! Jak stworzyć przytulnÄ… przestrzeÅ„, w której praca bÄ™dzie przyjemnoÅ›ciÄ…? Dlaczego warto skorzystać z pomocy architekta?

Polacy polubili pracÄ™ zdalnÄ…

Przed wybuchem pandemii niemal 80% pracowników regularnie wykonywało swoje obowiązki zawodowe w siedzibie firmy. W czasach koronawirusa odsetek pracowników zdalnych wzrósł trzykrotnie. Praca zdalna, która miała mieć charakter przejściowy, w wielu branżach stała się standardem. Pracownicy polubili tę formę zatrudnienia. Wśród jej największych zalet wymieniają: swobodę w organizacji czasu pracy, większą wydajność, brak konieczności dojazdów do firmy, możliwość nieformalnego ubioru i mniejszy stres.

Po dwóch latach home office pracodawcom coraz trudniej przekonać pracowników do powrotu do biur. Z badania przeprowadzonego przez firmę Kincentric wynika, że większość zatrudnionych chciałaby zachować możliwość pracy zdalnej, przynajmniej częściowo. To niestety nie napawa optymizmem pracodawców, liderów i managerów, którzy wskazują na spadek efektywności i innowacyjności zespołów na home office.

Jak poradzić sobie z taką sytuacją? Jak ściągnąć pracowników do biur? Przede wszystkim trzeba zaproponować im komfortowe warunki do pracy! Biuro musi być przytulne, dostosowane do specyfiki danego zawodu, zaaranżowane w sposób harmonijny i przemyślany. Pracownicy powinni czuć się w swojej zawodowej przestrzeni swobodnie - tak, jak w domu.

Przytulne biuro w duchu japandi

IdeÄ™ stworzenia przytulnej przestrzeni do pracy wykorzystaÅ‚a firma RealCo, która w lipcu     otworzyÅ‚a komfortowe biuro nowej inwestycji MichaÅ‚owice Parkowa. WnÄ™trze utrzymano w minimalistycznej stylistyce japandi.

Harmonia, spokój, symetria i prostota rozwiÄ…zaÅ„ - tak w dużym skrócie można opisać styl japandi. To hoÅ‚d dla natury, minimalizmu i oszczÄ™dnoÅ›ci. We wnÄ™trzach japandi królujÄ… naturalne materiaÅ‚y, stonowane kolory, geometryczne linie i proste bryÅ‚y. Drewno w      najróżniejszych formach, rattan, wiklina czy bambus poÅ‚Ä…czone z beżem, barwami ziemi, popielatymi szaroÅ›ciami czy klasycznÄ… czerniÄ… tworzÄ… niesamowicie przytulny, wypeÅ‚niony spokojnÄ… energiÄ… klimat. W przestrzeni japandi nie znajdziesz bibelotów, bogato zdobionych elementów czy niepotrzebnych mebli. Wystrój jest minimalistyczny i oszczÄ™dny. Tym, co nadaje mu niebanalny charakter, sÄ… oryginalne, zachwycajÄ…ce wyjÄ…tkowym piÄ™knem dekoracje - stare przedmioty, designerskie lampy czy fantazyjne donice wypeÅ‚nione zielonymi roÅ›linami.

Japandi to fuzja stylu skandynawskiego z japońskim. Nurt czerpie wszystko to, co najlepsze z charakterystyki, kultur i motywów tych dwóch regionów. Wnętrza w stylu japandi wypełnia energia zen, która daje uczucie ukojenia i wyciszenia - wyjaśnia architekt Magdalena Miśkiewicz.

W nowym biurze RealCo rządzą lekkość i naturalność. Jasne kolory koją zmysły, naturalne materiały dodają przytulności, a rośliny odprężają. Styl japandi wprowadza do biura harmonię, ład i spokój, czyniąc wnętrze prawdziwą oazą spokoju. Praca w takiej przestrzeni to czysta przyjemność.

Stworzenie przytulnej przestrzeni do pracy to niełatwe zadanie. Wymaga zaangażowania, doświadczenia, zmysłu dekoratorskiego i kreatywności. Zadanie to warto powierzyć specjaliście!

Współpraca z architektem się opłaca

Architekt, wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie, jest w stanie zaproponować rozwiązania idealnie dopasowane do możliwości aranżacyjnych danej przestrzeni. Specjalista doskonale zna zasady projektowania przytulnych i pięknych, a przy tym w pełni funkcjonalnych wnętrz. Wie, jak wykorzystać każdy skrawek pomieszczenia i jak nadać mu niebanalny charakter. Architekt pilnuje założonego budżetu, nadzoruje pracę wszystkich podwykonawców i dba o najwyższą jakość każdego elementu wyposażenia.

W pracy architekta najważniejsze są oczekiwania klienta oraz możliwości aranżacyjne danego wnętrza. Każdy specjalista dąży do tego, aby zaprojektować spójną, estetyczną przestrzeń, która będzie spełniać wszystkie wymagania inwestora. Stworzenie komfortowego, przytulnego, a przy tym funkcjonalnego biura to nie lada wyzwanie dla osoby, która z aranżacją wnętrz ma mało wspólnego. Dla architekta to czysta przyjemność - dodaje właściciela studia Miśkiewicz Design.

Wszystkie nazwy firm, logotypy, dane kontaktowe zostały wykorzystane wyłącznie w celach informacyjnych, i są własnoscią odpowiednich firm. W przypadku chęci ich modyfikacji lub usunięcia prosimy o kontakt.

2009 - 2025 © Copyrights Katalog firm i stron internetowych efipo.pl * opinie i komentarze o firmach * projekt i wykonanie: web-art.pl & nonomedia.pl

Strona wygenerowana w 0.007 sek.